Diamond Audio HXM800.4D Hxm Series 4-Channel 800W Full Range Class D Amplifier 180W X 4 @ 2Ω / 120W X 4 @ 4Ω Rms
Shop All: Diamond Audio
No reviews yet Write a Review
SKU:
HXM800.4D
Condition:
New
Description
HXM800.4D - HXM Series 4-Channel Full Range Class D Amplifier
Specifications:
  • RMS Power (2Ω): 200W X 4
  • RMS Power (4Ω): 120W X 4
  • Bridged (Mono 1Ω): N/A
  • Bridged (Mono 2Ω): N/A
  • Bridged (Mono 4Ω): 400W X 2 (4Ω ONLY)